Запорізька область посилює співпрацю з Естонською Республікою

Перший заступник голови облдержадміністрації Дмитро Давтян  провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним послом Естонської Республіки в Україні паном Гертом Антсом. У зустрічі також взяв участь начальник Управління зовнішніх зносин та зовнішньоекономічної діяльності ОДА Артур Бойко,  пише сайт Запоріжжя Сьогодні з посиланням на Запорізьку ОДА.

Сторони обговорили коло питань, що становлять обопільний інтерес для Естонії та України. Зокрема, мова йшла про стан та перспективи довгострокових економічних взаємин, культурно-освітнє співробітництво .

– Це мій перший візит до Запоріжжя. Багато чув про ваше місто та регіон загалом. Хотів би почути від вас, наскільки сьогодні реально розпочати нові проекти, з якими труднощами зіштовхуються інвестори, які вперше приходять до вас, – звернувся до візаві пан Герт Антсу.

У свою чергу, Дмитро Давтян зазначив, що Запорізька область відкрита для інвесторів і тому є багато прикладів.

– Ми готові докласти зусиль для того, аби налагодити торговельні, економічні, культурні та інші зв’язки з вашою країною. Знаю, що  таке явище як бюрократія стає на заваді  потенційним інвесторам. Ми створили так званий «зелений коридор» для інвесторів, у нас є інвестиційний паспорт усього регіону і ми готові до співпраці. Маю надію, що попереду в нас буде чимало спільних проектів. Сьогодні ми  хотіли би  почути, які саме напрямки вас цікавлять. Також  хотілося б, аби ви знайшли час і відвідали кілька наших підприємств та власними очима побачили регіон, – запропонував посадовець.

Особливу увагу естонські дипломати приділили запорізькому аеропорту.

Дмитро Давтян розповів, що наразі через повітряні ворота міста щоденно здійснюються рейси на Київ, кількість компаній, які бажають співпрацювати із запорізьким аеропортом, збільшується.

Пан Герт Антсу зазначив, що в подальшому було би непогано, аби в Запорізькій області з’явилося місто-побратим.

Що стосується економічних відносин між Естонською Республікою і Запорізькою областю, то станом на кінець 2016 року обсяг іноземних інвестицій з Естонії становив 30,12 млн. дол., 99,87% з яких інвестовано в промисловість.

Товарообіг між підприємствами регіону та естонськими партнерами досяг позначки 15,02 млн. дол., збільшившись на 7,26 млн. дол. Експорт продукції запорізьких підприємств до Естонії склав 10,83 млн. дол.., що на 8,61 млн. дол. більше

Провідні підприємства-експортери та імпортери послуг: «Запоріжсталь», «Український графіт», «Запоріжтрансформатор».

Естонські дипломати також поцікавилися, чи виникали труднощі з переорієнтацією запорізьких підприємств, які були економічно налаштовані на співпрацю з російським ринком, у зв’язку з поточною політичною ситуацією.

– Наразі більшість підприємств успішно знайшли нових партнерів, передусім, у країнах Азії та Латинської Америки. Та найбільшим партнером для Запорізької області нині  є Європейський Союз, товарообіг з яким  становить більше 30% від загального, – повідомив Дмитро Давтян.

Представники запорізької обласної влади запросили естонських дипломатів взяти участь у міжнародному форумі, що запланований на 14 жовтня.

Слід  зазначити, що між Естонією та Україною буде підписано меморандум щодо реалізації проекту «Підтримка електронного урядування для децентралізації в Україні (EGOV4UKRAINE). Загальна вартість проекту становить 5,7 млн. євро.

Проект посилює українсько-європейську програму з упровадження децентралізації U-LEAD, яка стартувала в нашій країні восени минулого року. Проект спрямований на покращення  надання адміністративних послуг у місцевих громадах через інструменти е-урядування. Це розробка та запровадження універсальної та ефективної IT архітектури, інформаційних систем та технічних рішень для ЦНАПів. Головне, що можливостями проекту зможуть, у першу чергу, скористатися голови ОТГ.

Джерело: Запоріжжя Сьогодні.