Як у Пологах використовують пасовища

12.06.2017 за ініціативою сільського голови Інженерненської сільської ради була проведена виїзна зустріч голови Пологівської райдержадміністрації Крупського А.Є. з жителями громади щодо використання пасовищ. Питання стосувалося земельних ділянок із числа нерозподілених земельних часток (паїв) та передачі їх в оренду райдержадміністрацією у порядку встановленому статтею 13 Закону України «Про порядок виділення в натурі (на місцевості) земельних ділянок власникам земельних часток (паїв)».

Повідомляє сайт ПОЛОГИ СЬОГОДНІ посилаючись на сайт Пологівської районної державної адіністрації.

Розпорядження земельними ділянками – не розпайованими землями колективної власності не можливе без прийняття відповідного рішення загальними зборами власників земельних часток (паїв) та їх спадкоємців. На відміну від земельної ділянки, земельна частка (пай) є умовною часткою земель, які належали колективним сільськогосподарським підприємствам, сільськогосподарським кооперативам, сільськогосподарським акціонерним товариствам, розмір якої визначений в умовних кадастрових гектарах. Місцезнаходження та межі такої земельної частки (паю) не визначені. Формування земельної ділянки полягає у визначенні земельної ділянки як об’єкта цивільних прав. Таке формування передбачає визначення її площі, меж і внесення інформації про неї до Державного земельного кадастру (ч. 1 ст. 79-1 ЗК). Жителів громади поінформовано, що згідно пункту 2 статті 34 Земельного кодексу України органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування можуть створювати на землях, що перебувають у власності держави чи територіальної громади, громадські сіножаті і пасовища. Жителям громади запропоновано вирішити питання у правовому руслі.

Конституційний Суд України у своєму Рішенні від 26 березня 2002 року визначив політико-правову природу органів місцевого самоврядування, які є представницькими органами, через які здійснюється право територіальної громади самостійно вирішувати будь-які питання суспільного життя, а питання використання громадських пасовищ належить саме до питань місцевого значення, тобто такі, які пов’язані передусім з життєдіяльністю територіальних громад. У зв’язку з чим головою райдержадміністрації питання передачі в оренду земельних часток (паїв) – пасовищ, сіножатей, із числа не нерозподілених будуть розглядатися за обов’язкового погодження з громадою.

Джерело: ПОЛОГИ СЬОГОДНІ