Прокуратура Запорізької області активно працює в напрямку захисту прав дітей

З початку поточного року у сфері охорони дитинства судами відкрито провадження у справах за позовними заявами прокурорів на суму понад 9,1 млн грн.

На теперішній час задоволено 9 позовів на суму більшу 11 млн грн. Прокурори реагували на факти порушень при використанні майна, земельних ділянок закладів освіти, недотримання майнових прав дітей, пише сайт Запоріжжя Сьогодні з посиланням на Прокуратуру Запорізької області.

Зокрема, у січні Комунарським районним судом м. Запоріжжя задоволено позов Запорізької місцевої прокуратури №2 про визнання державного акту недійсним, повернення земельної ділянки до комунальної власності міста та визнання права власності на земельну ділянку площею 0,0817 га та вартістю понад 515 тис грн., яка до її незаконного відчуження, перебувала у постійному користуванні Територіального відділу освіти по Комунарському району. На теперішній час рішення суду виконано, право власності на вказану земельну ділянку зареєстровано за територіальною громадою міста Запоріжжя.

Рішенням Ленінського районного суду м. Запоріжжя задоволено позовну заяву керівника Запорізької місцевої прокуратури №3 в інтересах неповнолітнього про визнання за ним права власності на спадкове майно (квартира вартістю 300 тис. грн.) у порядку спадкування за законом. У лютому за дитиною зареєстровано право власності на вказане майно.

Взагалі з початку року виконано рішень суду на суму 2,3 млн. грн.. За рішеннями судів повернуто 14 га земель сільськогосподарського призначення.

Відділом ювенальної юстиції прокуратури області виявлені чисельні порушення законодавства України під час тримання неповнолітніх в установах попереднього ув’язнення та відбування покарань. На усунення вказаних порушень внесено документи прокурорського реагування.

Завдяки втручанню прокуратури області поновлено права 12 неповнолітніх, які тримались у слідчих ізоляторах та 18 неповнолітніх засуджених, які відбувають покарання у Мелітопольській виправній колонії, на належне медико-санітарне та матеріально-побутове забезпечення.

За порушення вимог законодавства про попереднє ув’язнення та вимог кримінально-виконавчого закону 4 посадові особи вказаних установ притягнуті до дисциплінарної відповідальності.

Джерело:  Запоріжжя Сьогодні

Читайте также:
Самые безжалостные дети-убийцы в истории
Назван самый сексуальный холостяк Земли
57-летняя модель удивила своими формами
Как снять головную боль за несколько минут?
18-летняя модель продала свою невинность на аукционе за 2,3 миллиона евро