Після періоду падіння український ринок ковбасних виробів показав зростання на 5,7%

В Україні у 2016 році було випущено 233 тис. тонн м’ясних та ковбасних виробів. Хоча це на 0,9% менше, ніж у 2015 році, ринок знаходиться в стадії розвитку за рахунок пошуку оптимального асортименту і його розширення.

Повідомляє сайт ЗАПОРІЖЖЯ з посиланням на сайт AGRAVERY.

Так, найбільш популярними в українського споживача є варені ковбаси, сосиски і сардельки. Вони недорого коштують в порівнянні з іншими видами м’ясних виробів і добре підходять для повсякденного харчування. Ці переваги дозволили вареним ковбасним продуктам зайняти в 2016 році 64,1% ринку.

На другому місці по купівельним перевагам перебували напівкопчені м’ясні вироби з показником в 18,2% ринку, далі розташувалися дорожчі варено-копчені, сирокопчені та сиров’ялені вироби ― 8,9%.

Економічна криза не могла не позначитися і на ковбасному ринку. Адже він залежить від фінансового стану споживачів, а їхня купівельна спроможність пережила період різкого падіння. Через подорожчання всіх видів м’яса, виробники збільшують ціну кінцевого продукту, що змушує покупців купувати більше ковбаси з більш низької цінової категорії. Додатковий негативний вплив на ринок чинило зникнення з нього підприємств, які розташовувалися на непідконтрольній Україні території.

Разом з тим, відхід частини виробників дав шанс тим, які залишилися, на розширення виробництва, а при створенні нових підприємств ― можливість зайняти звільнену частку ринку. Статистика 2017 року подає привід для оптимізму. Ринок припинив зниження і за підсумками перших дев’яти місяців показав зростання в 5,7% в порівнянні з аналогічним періодом минулого року.

Це сталося в тому числі завдяки появі нових виробників, багато з яких працюють в сегменті «крафтової» ковбаси. Це невеликі сімейні підприємства, які виготовляють м’ясні вироби за традиційними народними рецептами. Вони використовують якісну сировину і натуральні інгредієнти, що дозволяє таким дрібним виробникам завоювати увагу українців, у яких ковбаса домашнього виробництва викликає більше довіри, ніж продукція великих промислових підприємств.

Можливо, ситуацію з довірою до ковбасних виробів виправить вступ в дію з серпня минулого року нових стандартів в галузі м’ясопереробки, гармонізованих з міжнародними нормами. Тепер, якщо вміст м’яса в ковбасі чи сосисках менше встановленої норми, виробник зобов’язаний маркувати такий виріб не як м’ясний, а як м’ясовмісний продукт. Це дозволить покупцям краще орієнтуватися в м’ясних відділах магазинів і усуне у виробників спокусу продавати під виглядом популярних ковбас продукти зі схожими назвами, але більш дешевим складом.

ЧИТAЙТЕ ТAКOЖ НA СAЙТІ UATOPINFO-ВСІ НOВИНИ УКРAЇНИ:

Жінкa зaстряглa у вікні, кoли викидaлa свoї фекaлії під чaс пoбaчення

Дивні сексуaльні прaктики – збoчення чи прирoдa?

Мужчинa изнaсилoвaл, a зaтем и убил свoю 3-недельную дoчь

Ревнивaя женa жестoкo нaкaзaлa любoвницу мужa, нaпихaв ей между нoг жгучий перец

Стрілянинa в Лaс-Вегaсі: Стівен Пaддoк встaнoвив кaмери у гoтелі (ВІДЕO)